Kurs bezpiecznej jazdy

Każdy z nas jadąc samochodem chce czuć się bezpiecznie. Jednak bezpieczeństwo w ruchu drogowym nie zależy tylko i wyłącznie od nas. Rozkojarzenie kierowców, niedostosowanie prędkości jazdy do warunków drogowych, czy wkraczające na drogę dzikie zwierzęta to główne czynniki wypadków. Przygotowaliśmy dla Was specjalny kurs bezpiecznej jazdy na którym nauczycie się rozpoznawać zagrożenia i po prostu jeździć bezpiecznej.

Kurs bezpiecznej jazdy łączy elementy jazdy defensywnej i jazdy ekonomicznej, głównie koncentrując się na nauce bezpiecznego wykonywania manewrów drogowych. Celem tego szkolenia jest podniesienie świadomości kierowców w zakresie bezpiecznej jazdy samochodem w ruchu miejskim i w szybkim ruchu.

W trakcie kursu bezpiecznej jazdy kursanci praktycznie doświadczą jazdy w warunkach ekstremalnych i nauczą się kontroli nad pojazdem w sytuacji zagrożenia kolizją drogową. Zostaną także zapoznani z nowoczesnymi systemami bezpieczeństwa i zaawansowana taktyką bezpiecznego hamowania. Program szkolenia bezpiecznej jazdy przewiduje także naukę bezpiecznej pozycji za kierownicą, utrzymywania optymalnego toru jazdy, granic przyczepności samochodu do nawierzchni drogi, wpływu prędkości na przyczepność samochodu, a także naukę umiejętności hamowania awaryjnego bez utraty kontroli nad pojazdem.

Wykłady w ramach zajęć teoretycznych odbywają się w sali wykładowej, natomiast zajęcia praktyczne odbywają się w ruchu miejskim, szosowym i na specjalnej płycie poślizgowej.

Bezpieczna jazda to cel każdego kierowcy. My nauczymy Cię omijać wypadki szerokim łukiem!

Zapraszamy na kurs  bezpiecznej jazdy już dziś.